Zaznacz stronę

Problemy z potencją dotyczą bardzo wielu mężczyzn. Sporą grupą osób, doświadczających zaburzeń erekcji, to mężczyźni chorujący na cukrzycę. Jest to przewlekła dolegliwość, która przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych, dlatego w racie niepokojących objawów zawsze warto jak najszybciej pójść do lekarza. Czy tylko osoby z cukrzycą narażone są na zaburzenia erekcji? Nie ponieważ problemy te mogą mieć także podłoże psychologiczne, mogą być też związane z innymi chorobami.

Choroby powodujące zaburzenia erekcji

Wśród chorób, powodujących zaburzenia erekcji u mężczyzn, wymienia się głównie zaburzenia w funkcjonowaniu układu krążenia oraz choroby prostaty. W przypadku zachorowania na cukrzyce bardzo ważne jest przyjmowanie odpowiednich dawek leków, a także zachowywanie zasad diety. Cukrzycy można zapobiegać dzięki diecie. Warto skonsultować się z dietetykiem, jeśli podejrzewasz, że Twoje problemy z libido wynikają z niewłaściwego odżywiania. Mężczyźni doświadczający problemów ze wzwodem to także osoby chorujące na depresję. Zaburzenia erekcji i libido mogą wynikać po prostu z wycofania się z wielu aktywności życiowych. Jeśli osoba z depresji nie ma siły, by wstać z łóżka i rozpocząć dzień, trudno wymagać, by była chętnym i pełnym entuzjazmu kochankiem.

Problemy ze wzwodem

Problemy ze wzwodem mogą być też następstwem zażywania niektórych leków przeciwdepresyjnych lub przeciwlękowych. Jak widać, problem jest bardzo złożony, dlatego odwiedzenie odpowiednich specjalistów będzie najlepszym rozwiązaniem. Pierwszym kontaktem powinien być lekarz ogólny, który skieruje do właściwej poradni.