Zaznacz stronę

Dieta ma ogromne znaczenie dla męskiego libido. Od dawna wiadomo, że romantyczna kolacja bogata w afrodyzjaki sprawia, że noc będzie bardzo udana. Warto wprowadzić do swojej codziennej diety potrawy, które dodadzą rumieńców Twojemu życiu seksualnemu. Powszechnie wiadomo, że takie owoce, jak truskawki (szczególnie w połączeniu z czekoladą), arbuz (zwany naturalną viagrą!), czy winogrona i granaty to afrodyzjaki. Są one nie tylko skuteczne, ale też bardzo zdrowe i smaczne. Można z nich skomponować wspaniałe, eleganckie przekąski na romantyczną kolację.

Warzywa i owoce 

Twój organizm będzie Ci wdzięczny za wprowadzenie do diety większej ilości warzyw i owoców. Mają one doskonały wpływ na ogólny stan zdrowia, a to konieczne do tego, by cieszyć się udanym życiem seksualnym i wysokim libido. Warzywa, które powinny znaleźć się na talerzu mężczyzny dbającego o potencję, to szparagi, seler oraz… czosnek. Ten ostatni kojarzony jest z potrawą, której nie powinno się jeść bezpośrednio przed randką, jednak jego długofalowy wpływ na kondycję jest zbawienny!

Przyprawy i afrodyzjaki

Aby podkręcić swoje moce seksualne, warto stosować także przyprawy. Znanym afrodyzjakiem jest na przykład żeń-szeń. Seler naciowy oraz korzeń selera zawierają argininę, która zwiększa napływ krwi do narządów płciowych. Na Twoim stole niech zagości także awokado, które jest źródłem wielu cennych składników. Dzięki witaminie E pobudza on wydzielanie odpowiedniej ilości hormonów, odpowiedzialnych za kondycję seksualną. Afrodyzjaki w kuchni to doskonały pomysł dla osób w każdym wieku!