Zaznacz stronę

Doświadczyłeś kłopotów ze wzwodem? Zdarzyło Ci się, że Twój członek nie stanął na wysokości zadania? A może wzwód utrzymywał się zbyt krótko, by możliwy był satysfakcjonujący stosunek? Nie jesteś sam ze swoim problemem, gdyż tego rodzaju przygody spotykają bardzo wielu mężczyzn. Ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji rośnie wraz z wiekiem. Niektórym mężczyznom pomaga zastosowanie tabletek na potencję. Inni sięgają po rozwiązania dietetyczne, rzucają palenie i alkohol.

Zdarza się, że kłopoty z erekcją mogą wynikać z różnych chorób

Za problemy z erekcją odpowiedzialna jest bardzo często prostata. Stany zapalne prostaty lub jej powiększenie powodują trudności z sferze seksualnej. W przypadku problemów z prostatą konieczne będzie zastosowanie leczenia urologicznego. Rozrost gruczołu krokowego i problemy z erekcją – ta sprawa dotyczy wielu mężczyzn, warto jednak pamiętać, że wcześnie zastosowane leczenie może naprawdę pomóc.

Osoby zmagające się z zaburzeniami wzwodu

Osoby zmagające się z zaburzeniami wzwodu powinny też wykonać badania, dzięki którym dowiedzą się więcej o stanie swojego układu krwionośnego. W przypadku takich chorób, jak np. miażdżyca, kłopoty z erekcją są bardzo częste. Zdarzają się one również wtedy, gdy dany mężczyzna choruje na cukrzyce. Wśród cukrzyków występuje trzy razy więcej mężczyzn z zaburzeniami erekcji, niż w przypadku mężczyzn nie chorujących na tę dolegliwość. Innym specjalistą, do którego można udać się z zaburzeniami wzwodu, jest oczywiście seksuolog. W przypadku wykluczenia fizjologicznego podłoża problemów z erekcją, warto zastosować terapię seksuologiczną.