Zaznacz stronę

Czy mężczyźni, którzy zmagają się z kłopotami ze wzwodem, mogą ćwiczyć mięśnie kegla? Oczywiście! Od kondycji tych mięśni bardzo wiele zależy i można poprawić znacznie jakość swojego życia dzięki ćwiczeniom. Choroby prostaty, a także cukrzyca, sprawiają, że mięśnie dna miednicy są osłabione. Może to powodować nietrzymanie moczu, a także kłopoty z erekcją. Ćwiczenia dla mężczyzn, jakie mogą stosować, to właśnie praca nad mięśniami kegla, które znajdują się między odbytem a  penisem. Jak zlokalizować mięśnie kegla? Jeśli wstrzymasz mocz, zorientujesz się, które mięśnie się napinają i łatwo je zlokalizujesz.

Ćwiczenie mięśni kegla na potencję jest zalecane mężczyznom w każdym wieku

Problemy z erekcją dotyczą często starszych osób, jednak ćwiczenia można wykonywać profilaktycznie. Osoby młodsze, zmagające się z chorobami osłabiającymi dno miednicy, także powinny ćwiczyć mięśnie, by zapobiec spadkowi jakości współżycia seksualnego. Jeśli masz także problem z trzymaniem moczu lub odczuwasz dolegliwości podczas jego oddawania, koniecznie odwiedź urologa. Ćwiczenia nie zastąpią wizyty lekarskiej w przypadku poważniejszego problemu.

Warto ćwiczyć mięśnie kegla

Zyskają one wytrzymałość, która pozwoli na lepszą pracę narządów, odpowiedzialnych za uzyskanie prawidłowego wzwodu. Niektórzy mężczyźni, stosujące ćwiczenia mięśni na erekcję, wolą mierzyć się z problemem na kilka sposobów, dlatego stosują także leki na potencję. Mogą to być preparaty na receptę lub bez recepty, to już zależy od tego, jaką substancję czynną zawiera dany lek na potencję.